Leczenie Leucoderma przy użyciu Psoralea 


Znanym lekarstwem na leukodermę jest stosowanie nasion psoralei (babchi). Nasiona te powinny być zanurzone w soku z imbirem przez trzy dni w tygodniu. Płyn należy odnawiać przez cały dzień. Następnie nasiona należy przetrzeć dłońmi, aby usunąć łuski, wysuszyć w cieniu i sproszkować. 1 g tej mieszaniny powinien być spożywany przez cały dzień przy filiżance mleka nieprzerwanie przez 40 dni. Nasiona podłoża należy również nałożyć na białe plamki. Nasiona babchi zmieszane z nasionami tamaryndowca (tamaryndowca). Są również pomocne. Równą ilość obu nasion należy zanurzać w wodzie na trzy do czterech dni. Powinny one być następnie łuskane i suszone w cieniu. Powinny być zmielone na pastę i nałożone na białe łatki na tydzień. Jeśli zastosowanie tej pasty powoduje swędzenie lub białe plamki stają się czerwone, a płyn zaczyna wyciekać, leczenie należy przerwać.

Leczenie Leucoderma za pomocą Red Clay

Innym użytecznym lekarstwem na leucodermę jest czerwona glina znaleziona przez rzekę lub na zboczu wzgórza. Glinę należy mieszać w soku z imbirem w stosunku 1: 1 i nakładać na białe plamy raz dziennie. Miedź zawarta w glinie wydaje się przywracać pigmentację skóry. Sok z imbiru służy również jako łagodny środek pobudzający, ułatwiając zwiększony przepływ krwi do miejsc. Pomocna będzie także woda pitna przechowywana przez noc w naczyniu miedzianym.

Leczenie leucodermą za pomocą rzodkiewki

Pasta wytworzona z nasion rzodkiewki jest cenna w leczeniu leukodermy. Około 35 g tych nasion należy sproszkować w 2 łyżeczce octu i nanieść na biały obszar lub obszar.

Leczenie leukodermy za pomocą stopy gęsiej

Zastosowanie stopy gęsiej jest korzystne w leczeniu tej choroby. To warzywo należy przyjmować dwa razy dziennie, rano i wieczorem, nieprzerwanie przez dwa miesiące. Jednocześnie sok z liści należy nakładać na płaty leukodermy.

Leczenie leucodermą z użyciem kurkumy

Kurkuma wymieszana z olejem musztardowym okazała się również przydatna w przypadku leukodermy. Około 500 g kurkumy należy wbijać i moczone w 8 litrach wody w nocy. Należy go gotować rano, aż pozostanie tylko 1 litr wody, a następnie odcedzić i wymieszać z 500 ml oleju musztardowego. Ta mieszanina powinna być podgrzewana do momentu, aż pozostanie tylko olej. Następnie należy go odcedzić i przechowywać w butelce. Mieszaninę należy nakładać na białe łaty codziennie rano i wieczorem przez kilka miesięcy.

Dieta Leucoderma

Szybki sok, a następnie ograniczona dieta świeżych owoców

Należy przyjąć środki konstytucyjne w celu oczyszczenia systemu nagromadzonych toksyn. Na początek pacjent powinien przyjmować szybki sok na tydzień. Później, gdy sok jest szybki, pacjent może przyjąć ograniczoną dietę składającą się ze świeżych owoców, surowych lub gotowanych na parze warzyw i całego posiłku chleba lub pszennej tortilli. Do tej diety można dodać twaróg i mleko po kilku dniach.

Dobrze zbilansowana dieta

Pacjent może następnie powoli wprowadzać zrównoważoną dietę z nasion, orzechów, ziaren, warzyw i owoców. Ta dieta może być uzupełniona tłoczonymi na zimno olejami roślinnymi, miodem i sokiem z drożdży może być często w odstępach dwóch miesięcy.

Przechowywać z dala od herbaty lub kawy, polerowanego ryżu, puszki lub butelkowanej żywności itp.

Pacjent powinien unikać herbaty, kawy, napojów alkoholowych, wszelkich przypraw i wysoce aromatyzowanych potraw, cukru, produktów z białej mąki, denaturowanych zbóż, takich jak ryż polerowany i jęczmień perłowy, oraz przetwory puszkowe lub w butelkach.